Betere inzichten in projecten verwerven bij Alfa TI
Projectleiders worden projectmanagers met business central en Power BI.
Betere inzichten in projecten verwerven bij Alfa TI
Projectleiders worden projectmanagers met business central en Power BI.

Aantrekkelijke ERP voor projectleiders
Door de jaren stelde Alfa Group vast dat het oude ERP-systeem op zijn grenzen liep. De interface - iets waar jongere medewerkers meer en meer belang aan hechten - was ook niet meer bijdetijds. En ook functioneel stootten ze op een aantal beperkingen. Voor de projectleiders was het niet evident om op die manier inzicht te verwerven in een project.

“Astena stelde een sectoroplossing voor, Installation Manager, die aansluit op standaard Business Central , met een minimum aan bijkomend maatwerk”
Sectorspecialist en strikte budgettaire aanpak
Bij de keuze voor Astena gaven de manier van samenwerken, de budgettaire aanpak en het teamwork de doorslag. Zij stelden een sector-oplossing voor met een minimum aan bijkomend maatwerk.
Zij adviseerden ons verder ook om het traject voldoende op te splitsen in deelprojecten en gefaseerd te werk te gaan. En werd er uitdrukkelijk op aangedrongen om zo weinig mogelijk ballast aan data uit het vorige ERP-pakket mee te nemen.

“Ook maken we gebruik van de rapporteringstool Power BI van Microsoft, die onze projectleiders toelaat makkelijk de vinger aan de pols te houden. Dit zorgt voor een grotere transparantie in de projectvoering en maakt het mogelijk, indien nodig, te anticiperen.”
Voortraject en ook leertraject
Een kernteam - de Technical Director, de IT-specialist en de Finance Director van Alfa Group - volgden een voortraject met het Astena-project team. Dit kernteam was zeer betrokken en ging voor een oplossing binnen de standaardmogelijkheden van Installation Manager. Pas later werd het projectvoorstel ook aan de grotere groep key-users voorgesteld.
Door de gefaseerde aanpak van Astena komen key- en endusers heel snel in aanraking met het operationele systeem.