Business Central is toch gewoon Business Central?
Een blik vanuit de bouwsector
Door Mathias, Sales Manager bij Astena
“Business Central is toch gewoon Business Central?”
Die vraag krijg ik vaak. Vaak gevolgd door: “Factureren is toch gewoon factureren?”, ...
en ga zo maar verder...
Business Central is toch gewoon Business Central?
Een blik vanuit de bouwsector
Door Mathias, Sales Manager bij Astena
“Business Central is toch gewoon Business Central?”
Die vraag krijg ik vaak. Vaak gevolgd door: “Factureren is toch gewoon factureren?”, ...
en ga zo maar verder...
.png)
Business Central is toch gewoon Business Central?
Op papier lijkt dat te kloppen. Veel oplossingen lijken op elkaar. Je maakt offertes, volgt projecten op, stuurt facturen uit en bekijkt de cijfers. Maar wie in de bouw of installatie werkt, weet dat de realiteit daarachter een stuk complexer is.
Bij Astena werken we al meer dan 20 jaar met bedrijven in de bouwsector. Vanuit die ervaring durf ik zeggen: de technologie is belangrijk, maar de manier waarop je die invult, maakt het echte verschil.
Business Central als basis
Wij geloven sterk in Business Central als platform. Het is stabiel, uitgebreid en blijft evolueren. Voor ons is Business Central een basis. Geen eindproduct.
Een bouwbedrijf werkt anders dan een klassieke KMO. Projecten lopen lang. Er zijn veel betrokken partijen. De risico’s zijn groot. En kleine afwijkingen in kost of planning werken door tot op het einde.
Als je die realiteit in een standaardoplossing probeert te duwen, bots je vroeg of laat op grenzen. Niet omdat het platform niet goed is, maar omdat het niet geschreven is met de bouw als vertrekpunt.
Twintig jaar kiezen voor de bouw
Astena heeft er bewust voor gekozen om zich volledig op de bouw- en installatiesector te richten. Dat betekent dat we al twee decennia op werven en kantoren komen bij aannemers, installateurs, projectontwikkelaars en afwerkingsbedrijven.
We zien van dichtbij hoe hun projecten verlopen, waar de administratie vastloopt, waar er tijd verloren gaat en waar er nood is aan meer overzicht.
Die ervaring nemen we mee in hoe we onze oplossingen invullen.
Software die vertrekt vanuit de sector
Onze software bouwt verder op Business Central, maar vertrekt vanuit vragen als:
- Hoe behoud je grip op je projecten, zonder dat je naast je ERP nog allerlei eigen lijstjes moet bijhouden.
- Hoe hou je zicht oprendement en marges doorheen het hele traject, en niet pas op het einde.
- Hoe zorg je ervoor dat administratie je werk ondersteunt in plaats van vertraagt.
De antwoorden daarop komen niet van ons alleen. Ze groeien uit gesprekken met klanten, uit evaluaties na projecten, uit feedbackmomenten en uit gerichte bevragingen.
Business Central blijft Business Central.
Maar met de juiste invulling wordt het een werkinstrument dat klopt voor de bouw.
Astena.
Wij bouwen mee.